Na co komu duży plecak na basen

Jednym z treningów gdzie przyda nam się duży plecak jest pływanie. Oczywiście byłoby milej i sympatyczniej nie musieć nosić ze sobą połowy sprzętu pływackiego i nie musieć walczyć z umieszczeniem plecaka w minimalistycznych szafkach na pływalni... Jednak aby dobrze pływać trzeba nie tylko pływać ale i wciąż szlifować technikę, stawiać przed sobą kolejne wyzwania, uczyć się rzeczy nowych i pracować z najlepszymi. Z pomocą przychodzi cała gama sprzętu pływackiego, począwszy od nosków, poprzez płetwy na czepku skończywszy. Za każdym z produktów stoi jakaś jego funkcja, dla niego właściwa.

Przedstawiamy Wam jedną z wersji ekwipunku pływaka: plecak, nosek, zatyczki do uszu, deska, płetwy, okularki, czepek, pull buoy, płyn przeciw parowaniu, żel usuwający zapach chloru, kapcie i ręcznik. Wszystkie te akcesoria i sprzęt zmieściły się w plecaku o pojemności 30l. 

Kilka informacji o każdym z produktów zamieszczamy poniżej:

Plecak Alliance Team marki TYR o pojemności 30 litrów pomieści wszystko, co potrzebne pływakowi na treningu ale i w życiu codziennym. Plecak jest bardzo pakowny, wyposażony, między innymi, w specjalną, łatwo dostępną kieszonkę na okulary pływackie, której wewnętrzna część wykonana jest z miękkiego materiału zapobiegającego powstawaniu rys na soczewkach.

Na jednym z ramion plecaka znajduje się kieszonka na ipoda lub telefon komórkowy . Plecak posiada specjalną przegródkę na rzeczy mokre, ze ścianką z siatki, pozwalające na szybsze schnięcie strojów oraz unikanie brzydkiego zapachu wewnątrz plecaka. Usztywnione plecy przeciwdziałają wadom postawy i dają poczucie lekkości pomimo jego pełnego dopakowania.

Deska do pływania firmy TYR Hydrofoil. Jest to deska treningowa, która dzięki unikalnej budowie pozwala utrzymać ciało w bardziej naturalnej pozycji i lepiej kontrolować jego ruchy w czasie treningu. Kształt tej deski, którego charakterystyczną cechą jest półokrągłe wybrzuszenie, sprawia, że górna część ciała oparta na desce delikatnie współgra z pracującymi nogami. Trenująca osoba może dzięki temu przechylać się nieznacznie na boki, nie zmieniając przy tym kierunku płynięcia. Deska jest bardzo wygodna i ma dużą wyporność, pozwalającą swobodnie oprzeć całe przedramiona.

Bojka treningowa, w tym przypadku prezentowana Ósemka Finis Pull buoy. Wspomaga ona ciało pływaka, dzięki temu zawodnik może skupić się na pracy ramion. Pull Buoy jest wykorzystywany do trenowania siły i wytrzymałości górnej części ciała. 

Do treningów wydolnościowych i szybkościowych idealnie nadają się krótkie płetwy treningowe Zoomer Gold firmy Finis. Ich krótkie pióra wymuszają krótsze i szybsze kopnięcia dla osiągnięcia jeszcze większej prędkości. Dzięki naturalnej gumie płetwa dopasowuje się do stopy w sposób solidny i komfortowy, nie odbierając nam przyjemności z pływania.

Okularki pływackie. Bez nich trudno w ogóle mówicćo pływaniu w basenie. Cobra Tri Mirror to okulary znanej marki pływackiej Arena które przeznaczone są głównie dla profesjonalnych pływaków ale spełnią idealnie swoją rolę uzywane przez amatorów. Wyposażone zostały w dokładnie przylegające miękkie uszczelki oraz specjalnie ukształtowane, twarde poliwęglanowe soczewki, które zapewniają szeroki kąt widzenia i doskonałą widoczność pod wodą, jak i na powierzchni.

Przy pływaniu zdarza się, że okularki nam parują. Jest to efekt zużycia powłoki anty-mgielnej. Aby ponownie odzyskać komfort widzenia, warto mieć ze sobą w plecaku 30 ml płyn anti-fog firmy TYR. Nie tylko zapobiega on zaparowaniu szkieł ale również utrzymuje je w czystości. Płyn polecany jest w momencie gdy okulary zaczynają nam parować, nie gdy tą funkcję nadal spełnia poprawnie warsta anty-mgielna soczewek.

Tak jak bez okularków pływackich tak i bez czepka trudno się odnaleźć na pływalni. Czepek ma być nie tylko wygodny i trwały ale warto aby miał ciekawy wzór wyróżniający nas spośród innych pływaków. Tutaj polecamy markę TYR, której pomysłów na unikalny wzór nie brakuje.

Kolejnymi gadżetami, które ułatwią nam pływackie życie są: zacisk na nos i zatyczki do uszu. Oba "drobiazgi" przyczynia się do podyższenia komfortu naszego pływania i zminimalizują efekty zaburzeń pracy błędnika- zatyczki do uszu oraz zniwelują katar potreningowy- zacisk na nos. Uniwersalny klips zatykający nos od TYR ma niewielkie rozmiary i ergonomiczny kształt. Wykonany z hipoalergicznego tworzywa, nie wywołuje podrażnień. Główną jego rolą jest zapobieganie wpływaniu wody do nosa podczas treningu pływackiego. Zatyczki do uszu od TYR o uniwersalnym kształcie, dostosowanym do anatomii prawego i lewego ucha, minimalizują utrudnienia w odbieraniu bodźców słuchowych podczas pływania.

To wszystko składa się na dobrze przepracowany trening, którego uwieńczeniem jest odświeżający prysznic z użyciem żelu, którego kompozycja składników aktywnie zmywa chlor, brom czy słoną wodę.

Do plecaka, warto zabrać i na pewno się do niego zmieszczą, oprócz zaprezentoanych rzeczy- kąpielówki lub strój kapielowy damski ;-)

Grunt aby pamietać, że osoba która zaprojektowała plecaki czy torby sportowe, zrobiła to w pełnej świadomości tego, że na trening potrzebujemy zabrać nie tylko butelkę z izotonikiem i strój treningowy ale sporo pomocniczego sprzętu, z którym na treningu będziemy pracować. 

 https://www.3athlete.pl/torby-i-plecaki/2600-tyr-alliance-team-backpack-30l-plecak-czarny.html

 

 

Tekst opracowała: Daria Kuza 

 

 

 

 

 

2018/09/12 @ 13:11